Korespondenční Mozkocvičírna

Všestranné procvičení mozku a paměťové tipy

To mě zajímáUKÁZKOVÁ LEKCE

Chcete mít mozek v dobré kondici?

Mozkocvičírna má za cíl zaměstnat hlavu něčím novým a pokud možno trochu náročným. Každá lekce komplexně procvičuje nejen paměť, ale také pozornost, logické myšlení, tvořivost, orientaci v prostoru a slovní zásobu. U vybraných cvičení je více variant obtížnosti.

Chcete zajímavá témata k hovoru?

Každá lekce je unikátní a zaměřená na jedno téma. V minulých lekcích to bylo například divadlo, vaření, výlety, české řeky nebo třeba pamatování jmen a tváří. Ke každému tématu se vztahuje také vzpomínkové cvičení a z více lekcí tak vznikne vzpomínková kniha.

Udělá vám radost pravidelná pošta?

Nová lekce je připravena pravidelně každý týden ve středu a přijde vám přímo do vaší emailové schránky. Každá z nich je navíc koncipována jako dopis, takže vás nečeká žádné zkoušení, ale milé povídání.

Jste z organizace pracující se seniory?

Mozkocvičírnu využijete při skupinových aktivitách i při individuální aktivizaci například ležících klientů. Můžete luštit společně i každý zvlášť svým tempem v soukromí a posléze diskutovat o variantách řešení.

Jak to funguje?

1. Objednáte

Přes kontaktní formulář níže si objednáte své lekce.

2. Vytisknete

Každou středu si vytisknete novou lekci.

3. Luštíte

Ať už budete luštit sami nebo věnujete Mozkocvičírnu třeba prarodičům, vždy to bude zábava.

Kdo pro vás lekce tvoří?

Jmenuji se Hana Habartová a jsem certifikovanou trenérkou paměti III. stupně a členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging. Se seniory pracuji od roku 2010 při skupinových kurzech i individuálních lekcích, v letech 2017-2020 také v Domově pro seniory Dobřichovice. Mým cílem nejsou rekordy v počtech zapamatovaných informací, ale konkrétní přínosy do běžného života. Více o mně…

Co lekce obsahují?

Téma

Každá lekce je zaměřená na jedno téma, které se prolíná všemi úkoly.

Řešení minulé lekce

Řešení úkolů nedávám do aktuální lekce, aby to nebylo moc jednoduché. Řešení tak vždy dostanete s další lekcí a můžete zatím zkoušet nová a nová řešení.

Mozkocviky

V každé lekci si procvičíme pozornost, orientaci v prostoru, krátkodobou i dlouhodobou paměť, logiku a zahrajeme si slovní hrátky.

Cena

Naši klienti a jejich příběhy

Je to návykové! K Mozkocvičírně jsem přišla trochu jako slepý k houslím, ale je moc fajn zaměstnat mozek něčím trochu jiným (zvláště v této době, kdy jsme převážně zavření doma). Při vyplňování se mi lehce vybavuje luštitelský zápal z dětských let s tím rozdílem, že tohle je vytvářeno s koncepcí a s láskou. Už se těším na další lekci a nic na tom nemění, že nejsem typická cílová skupina.

Zuzana Markvartová

Těším se každou středu ráno jak mi cinkne zpráva. Hned vytisknu a ve čtvrtek by mohla přijít další lekce. Tak si úkoly „šetřím “ na celý týden.

Lenka Vašutová

Máte nějaké další otázky? Napište mi a ráda je s vámi proberu.

7 + 14 =