Mozkocvičírna Profi

Lekce připravené k použití

Jste aktivizační pracovník a hledáte inspiraci?

Po internetu jí je tolik, že člověk ani nestíhá všechno s klienty uskutečnit. Spoustu času totiž zabere jen samotné vyhledávání, přemýšlení, co s čím propojit a příprava pomůcek. Co kdyby to tak ale být nemuselo? Co takhle, kdyby stačilo si jen vybrat téma a mít hned v ruce připravenou lekci na procvičování paměti? A k ní navíc ještě tipy na další aktivity k tématu?

Přesně taková je Mozkocvičírna Profi.

Je to knihovna připravených lekcí, které stačí stáhnout, vytisknout a použít. Jsou připravené na základě více než deseti let zkušeností a práce se seniory, a tak si ke každé lekci můžete stáhnout ještě metodický list, v němž najdete ke každému cvičení i tématu tipy na rozšíření, či další aktivity.

Protože ze zkušenosti vím, jak psychicky náročná práce v oblasti aktivizace je, součástí přístupu do členské sekce je také uzavřená podpůrná facebooková skupina. Najdete v ní moji metodickou podporu, další inspiraci i spřízněné duše z oboru.

Co vám členství v Mozkocvičírně Profi přinese?

E

kvalitní a profesionálně zpracované lekce na kognitivní trénink

E

metodickou a odbornou podporu zkušené trenérky paměti III. stupně

E

úsporu času při přípravě a větší prostor pro klienty

E

mnoho inspirace do další práce

E

podporu ostatních profesionálů z oboru

Kdo pro vás lekce tvoří?

Jmenuji se Hana Habartová a jsem certifikovanou trenérkou paměti III. stupně a členkou České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging. Se seniory pracuji od roku 2010 při skupinových kurzech i individuálních lekcích, v letech 2017-2020 také v Domově pro seniory Dobřichovice. Mým cílem nejsou rekordy v počtech zapamatovaných informací, ale konkrétní přínosy do běžného života. Více o mně…

„Dává mi smysl propojovat jednotlivosti do souvislostí a kognitivní trénink není výjimkou. Aktivizační pracovníci jsou někdy takovými Popelkami v systému péče o seniory, a přitom je jejich práce tak důležitá. Každý člověk, i ten hodně starý, má totiž potřeby fyzické a stejně důležité psychické. A právě o ty pečují aktivizační pracovníci. Jejich hlavním úkolem totiž není zahnat nudu, ale udržovat své klienty v psychické pohodě a kondici. A to rozhodně není jen takové nějaké hraní…“

S jakými klienty lekce využijete?

E

při individuální práci se seniory žijícími v domácím prostředí či domech s pečovatelskou službou

E

s aktivními seniory v klubech seniorů

E

při skupinové i individuální práci v domovech pro seniory

E

s klienty s mírnou kognitivní poruchou

Co lekce obsahují?

Každá lekce je komplexní sadou 7 cvičení na:

l

soustředění pozornosti

l

krátkodobou paměť

l

dlouhodobou paměť

l

logické a matematické myšlení

l

práci se vzpomínkami

Lekce jsou koncipovány jako dopis, který plynule provede celou lekcí a nabízí ještě další témata a dává prostor pro diskusi

Ke každé lekci náleží také metodický list, kde najdete upozornění právě na místa a témata, o kterých se lze více rozpovídat, možnosti úpravy cvičení pro klienty dle jejich kognitivních schopností a také tipy na další aktivity k tématu.

 

Jak funguje Mozkocvičírna Profi?

Zaplatíte členský poplatek

9

Získáte roční členství pro vaši organizaci

= na 365 dní přístup do členské sekce ke všem lekcím a metodikám (stažené lekce budete mít k dispozici už napořád)

= na 365 dní přístup do uzavřené facebookové skupiny

Přihlásíte se

Vyberete si lekci

Stáhnete

Vytisknete

Použijete

Co členstvím získáte?

Ke 31. 12. 2020 bude v knihovně 35 lekcí. Během roku 2021 jich přibyde dalších min. 26 = 61 lekcí = 427 cvičení + mnoho další inspirace = aktivity na celý rok

Podporu a odborné vedení v podobě metodických listů a uzavřené profesní skupiny.

Kolik to stojí?

Roční členství

3900 Kč

N

přístup do knihovny lekcí na 365 dní

N

61 lekcí = 427 cvičení + mnoho dalších tipů a inspirace

N

odborná a metodická podpora v uzavřené profesní skupině na 365 dní

N

doživotní přístup ke staženým lekcím

Ještě váháte, zda se to vyplatí?

Když si to rozpočítáte, jedna kompletně připravená lekce, se kterou třeba v případě časové tísně nemusíte mít ani trochu práce na přípravu vyjde na 52 Kč. Jedno cvičení dokonce jen na 7 Kč bez ohledu na to, kolikrát ho použijete.

Přístupem do členské sekce nezískáváte jen pracovní materiály, ale také možnost se průběžně vzdělávat a zvyšovat tak svoji kvalifikaci. Rozpočítáte-li roční členství na měsíce, vyjde vás jeden měsíc na 325 Kč, za které budete mít k dispozici průběžnou odbornou podporu. 

Máte nějaké další otázky? Napište mi a ráda je s vámi proberu.

4 + 11 =